Aktualności

Mistrz Świata na kursie w Szkole Policji.

imageMistrz Świata w karate shotokan, formuła sanbon kumite, jest słuchaczem Szkoły Policji w Słupsku. Arkadiusz Grandzicki zdecydował się na służbę w Policji. Było to jego marzenie jeszcze ze szkoły średniej.

Zawsze chciał założyć mundur i służyć w jednostkach specjalnych, ale cały czas wahał sie między służbą a karierą sportową. Po maturze zdecydował się jednak na kareirę zawodniczą zdobywając czołowe miejsca na zawodach w kraju i w Europie. Zawodowo pracował w jednej z dużych firm telekomunikacyjnych, ale praca ta nie dawała mu pełnej satysfakcji. Postanowił zatem powrócić do marzeń sprzed lat i w sierpniu tego roku założył policyjny mundur. Nieco wcześniej zdobył tytuł Mistrza Polski w karate shotokan formuła semi kontakt.

Już w czasie nauki policyjnego rzemiosła zdecydował się jeszcze powalczyć o tytuł Mistrza Świata. W czasie wolnym od zajęć trenował na terenie Szkoły. Otwarte Mistrzostwa Świata IMAF odbywały się w Łodygowicach (woj. śląskie) podczas długiego weekendu związanego ze Świętem Niepodległości. W zawodach tych wystartowało około 400 zawodników z 12 państw. Post. Arkadiusz Grandzicki zdobył tam tytuł Mistrza Świata w karate shotokan formuła sanbon kumite.

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego nasz słuchacz powiedział, że jego sportowym marzeniem jest powołanie do kadry narodowej, ale na pierwszym miejscu jest służba w Policji. Choć może w przyszłości zostanie pierwszym policjantem karateką powołanym do kadry narodowej, kto wie...

(16.12.2010)

Powrót na górę strony