Aktualności

Spartakiada Mundurowa - eliminacje siatkówki

image Drużyna Szkoły Policji w Słupsku uczestniczy w meczach siatkówki rozgrywanych w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Mecze odbywają się w hali sportowej Szkoły Policji przy ulicy Zamiejskiej. Finały zaplanowano na czwartek.

O tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.
Zawody rozgrywane są w Słupsku od ponad 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 21 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.
Drużynę Szkoły Policji do dzisiejszych rozgrywek przygotowali: podinsp. Arkadiusz Herman i podinsp. Lidiusz Kazior, animatorzy rozgrywek spartakiadowych w Szkole Policji.

W trwających zmaganiach siatkarskich drużyny podzielone są na dwie grupy. Rozgrywki prowadzone są systemem ”każdy z każdym”. Gra toczy się do dwóch wygranych setów. Wyniki z dzisiejszego dnia przedstawiają się następująco:

Grupa A

               1. miejsce  7 Brygada Obrony Wybrzeża
               2. miejsce  Służba Więzienna
               3. miejsce  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

Grupa B

               1. miejsce  Szkoła Policji
               2. miejsce  Państwowa Straż Pożarna
               3. miejsce  Komenda Miejska Policji

W czwartek odbędą się kolejne pojedynki. W półfinałach Szkoła Policji podejmować będzie Służbę Więzienną a 7 Brygada Obrony Wybrzeża zmierzy się z Państwową Strażą Pożarną. O piąte miejsce walczyć będzie natomiast Komenda Miejska Policji i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

Tymczasem już jutro (środa), w przerwie siatkarskich zmagań, odbędą się biegi przełajowe. Biegacze spotkają się w Lasku Północnym. Start o godzinie 9.

Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców Spartakiady zaplanowano pod koniec kwietnia, nieco wcześniej niż zwykle ze względu na rozpoczynające się mistrzostwa EURO 2012.

(27.03.2012)

Powrót na górę strony