Aktualności

Pożar w słupskiej Szkole Policji

image Groźny pożar wybuchł wewtorek po południu w słupskiej Szkole Policji. Ogień pojawił się w budynku koszarowym, w którym przebywają po zajęciach policjanci. Dwoje z nich musiało ewakuować się za pomocą drabiny wysokościowej.

Pojawiający się na balkonie trzeciego piętra zauważył jeden ze słuchaczy, który telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego Szkoły. Zawiadomiono straż pożarną. Na miejsce skierowane zostały trzy wozy bojowe. W trakcie ewakuacji słuchaczy okazało się, że gęsty dym odciął drogę ucieczki dwóm policjantom na III piętrze. Zostali oni ewakuowani przez okno za pomocą drabiny ze specjalnym koszem. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.
Tego rodzaju akcje muszą być przeprowadzane systematycznie w budynkach, w których przebywa znaczna liczba osób. Słupska Szkoła Policji ma kilka budynków koszarowych, w których prowadzone są tego rodzaju działania. Ewakuacja z budynku kilkuset słuchaczy trwała około 3 minut.

(26.6.2012)

Powrót na górę strony