Aktualności

Policyjne ćwiczenia z deską

imageJak używać deski ortopedycznej i jak stabilizować na niej osobę poszkodowaną - ćwiczenia tego rodzaju realizują słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Zajęcia odbywają się popołudniami, w ramach konsultacji z wykładowcami zajmującymi się tematyką udzielania pierwszej pomocy.

Urazy kręgosłupa mogą mieć poważne następstwa, gdy podczas urazu lub nieprawidłowego działania ratowniczego zostanie uszkodzony rdzeń kręgowy. Umiejętność zabezpieczenia poszkodowanego przez policjantów na miejscu zdarzenia oraz współdziałanie z innymi jednostkami ratownictwa, takimi jak Państwowa Straż Pożarna czy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a także zespołami ratownictwa medycznego z pewnością zwiększa szanse na przeżycie osoby, która doznała poważnego urazu i zmniejsza ryzyko wystąpienia trwałego uszczerbku na zdrowiu u takiego poszkodowanego.

Podczas zajęć, w których uczestniczyli słuchacze Kompanii X, odbył się pokaz i ćwiczenia z zakresu prawidłowego zbadania osoby z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz stabilizacji osoby poszkodowanej w różnych płaszczyznach (osoba leżąca na brzuchu, na plecach, w pozycji stojącej).

Spotkanie było zorganizowane przez sierż. Michała Kurdziela z Zakładu Ogólnozawodowego. Ćwiczenia tego rodzaju odbywać się będą cyklicznie, słuchacze mogą także sami zgłaszać propozycję tematów, które realizowane będą podczas kolejnych ćwiczeń.

(30.3.2012)

Powrót na górę strony