Aktualności

Odszedł Mistrz. Michał Godnicz, 1957-2012.

imageNikt z nas nie spodziewał się, że Michał odejdzie tak szybko. Wczoraj zmarł emerytowany wykładowca naszej Szkoly, mistrz Ju-Jitsu, podinsp. Michał Godnicz. Jeszcze kilka miesięcy temu spotykaliśmy go w siłowni, gdzie mówił nam o swoich planach i kolejnych imprezach sportowych, w których będzie startował...

Podinsp. Michał Godnicz służbę rozpoczął w 1979 roku w Szczecinie. W 1985 ukończył wyższe studia zawodowe w Wyższej Szkole Oficerskiej w Szczytnie. W tym samym roku związał swoje zawodowe losy ze Słupskiem i naszą Szkołą podejmując służbę na stanowisku wykładowcy w Wydziale Wyszkolenia Bojowego i Wychowania Fizycznego. Przez następne lata przeszedł kolejne szczeble zawodowej drogi nauczyciela policyjnego. Ze służby odszedł 31 stycznia 2006 r. ze stanowiska starszego wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Słupsku.
W roku 2007 powrócił do Zakładu Wyszkolenia Specjalnego i jako pracownik cywilny realizował zajęcia ze słuchaczami do września 2009 r.

Posiadał szereg uprawnień instruktorskich w zakresie sztuk walki: ju jitsu, karate shotokan, judo. W 2004 r. uzyskał stopień mistrzowski GODAN 5 dan Karate Shotokan.

Michał prowadził liczne zajęcia z młodzieżą przekazując swoje umiejętności i pasję między innymi w Słupskim Klubie Karate „Champion”, a także podczas zajęć z samoobrony i ju jitsu w ramach Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego. Praca z młodzieżą stanowiła istotną część jego zawodowego życia. Jego zawodnicy zdobywali medale i dyplomy na mistrzostwach Polski i ogólnopolskich turniejach karate.
W 1997 r. otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony działacz kultury fizycznej”. W 2002 r. Polska Akademia Ju Jitsu nadała Michałowi Godniczowi "Medal z Mieczami" za szczególne zasługi w rozwoju i popularyzowaniu sztuki wojennej Ju Jitsu. Medal taki nadawany jest osobom fizycznym w kraju i za granicą, które posiadają stopień mistrzowski, nieprzerwanie uprawiają, rozwijają i pogłębiają sztukę wojenną Ju Jitsu przez okres minimum 20 lat.
Za sumienną i godną służbę odznaczony został w 1997 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2003 – Złotym Krzyżem Zasługi. 24 lipca 2000 r. wyróżniony został Honorową Odznaką Szkoły Policji w Słupsku – przyznawaną przez komendantów Szkoły osobom szczególnie dla niej zasłużonym.

Choć od kilku laty był już na emeryturze to praktycznie codziennie mozna go było spotkać w naszej siłowni. Trenował przed kolejnymi zawodami a także zachęcał młodych wykładowców do uprawiania róznych sportów walki.
Kilka miesięcy temu, w październiku ubiegłego roku, zorganizował kolejną już Galę Sportów Walki, a dodatkowo po raz pierwszy warsztaty ju-jitsu dla mistrzów i trenerów. Zajęcia warsztatowe Michał przygotował w sali sportowej na terenie Szkoy Policji. Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły gościliśmy wtedy w naszych murach krajowych i zagranicznych mistrzów ju-jitsu. W tym roku miały się odbyć kolejne tego typu zajęcia...


Poniżej prezentujemy archiwalną wypowiedź Michała, gdy przyjechał do nas do Szkoły z trofeami wywalczonymi podczas zawodów. Zawsze podreślał też, że startując reprezentuje Szkołę Policji w Słupsku.

Michał Godnicz
1957-2012
  (pobierz)

(9.2.2012)

Powrót na górę strony