Aktualności

Policyjni biegacze w Berlinie

image Reprezentanci naszej szkoły wystartowali w stolicy Niemiec podczas 31 edycji Półmaratonu Berlińskiego. Na linii startu stanęło ponad 25 tysięcy biegaczy. Wśród Polaków najlepsze czasy osiągnęli nasi reprezentanci.

Reprezentanci naszej szkoły wystartowali w stolicy Niemiec podczas 31 edycji Półmaratonu Berlińskiego. Na linii startu stanęło ponad 25 tysięcy biegaczy. Wśród Polaków najlepsze czasy osiągnęli nasi reprezentanci.
Bieg odbywał się w trudnych warunkach gdyż słoneczna aura sprawiła, e na rasie biegu temperatura miejscami osiągała 30 stopni Celsjusza. Pewną rekompensatą był natomiast profil trasy, który praktycznie nie zawierał żadnych podbiegów.
Rywalizacja o podium już tradycyjnie odbyła się wśród zawodników z Afryki. Pierwsze miejsce wywalczył Geoffrey Kipsang z Kenii (1 godz. 38 sek.) a wśród pań triumfowała jego rodaczka Valentine Kipketer. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Piotraschke ze słupskiej Szkoły Policji.

Na dystansie Półmaratonu Berlińskiego (21,097 km) nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki:

   68. miejsce Paweł Piotraschke (1 godz. 16 min. 15 sek.)
   70. miejsce Dariusz Guzowski
(1 godz. 16 min. 40 sek.)
  189. miejsce Tomasz Matusiak (1 godz. 22 min. 09 sek.)
  743. miejsce Mirosław Gwadera (1 godz. 31 min. 55 sek.)
1458. miejsce     Mieczysław Wiśniewski     (1 godz. 37 min. 35 sek.)

Dla Pawła Piotraschke i Daruisza Guzowskiego start w Berlinie był jednocześnie kwalifikacją do Maratonu Praskiego. Dzięki uzyskanym rezultatom obaj policjanci otrzymali powołanie do kadry narodowej i wystartują w Pradze podczas Mistrzostw Świata Policjantów w Maratonie.

(14.4.2011)

Powrót na górę strony