Aktualności

Służyć społeczeństwu.

imagePonad 220 słuchaczy rozpoczęło szkolenie podstawowe w słupskiej Szkole Policji. Wszyscy zostali przyjęci w szeregi policjantów kilka dni temu.

Na kursie podstawowym wśród 225 słuchaczy znajduje się 29 kobiet. Młodzi policjanci przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Bydgoszczy, Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim. W murach Szkoły Policji przebywać będą do połowy maja przyszłego roku. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed słuchaczami jest teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji.
Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci trafią również na 49 dni do Oddziałów Prewencji, dopiero po zakończeniu tych służb powrócą do swoich macierzystych jednostek.

W trakcie uroczystego otwarcia zastępca Komendanta Szkoły insp. Waldemar Kuczma podkreślił, że policjanci trafili do najstarszej Szkoły Policji w kraju, która w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia.
- Będziecie mieli do dyspozycji wysokiej klasy wykładowców, wymagających, ale potrafiących także przekazać wam niezbędną wiedzę. Korzystajcie także również z bogato wyposażonej bazy sportowej. W wolnych czasie, dla odpoczynku, warto wybrać się nad Bałtyk. Pamiętajcie jednak, że wybierając służbę w Policji obowiązują was dodatkowe regulaminy, których złamanie wiązać się będzie z natychmiastowym przerwaniem szkolenia. Życzę wam wielu sukcesów w trakcie pobytu w najstarszej polskiej Szkole Policji – powiedział insp. Kuczma.

Dziś od rana słuchacze uczestniczą już w planowych zajęciach. Wśród słuchaczy rozpoczynających kurs znalazło się także 7 policjantów, którzy przebywać będą na szkoleniu skróconym. To jedni z ostatnich funkcjonariuszy, którzy w policji odsługiwali, nieobowiązującą już wszystkich mężczyzn powszechną służbę wojskową.

Wynikiem negatywnym zakończył się natomiast egzamin dla słuchaczy kursu podstawowego, którzy ubiegali się o możliwość uczestnictwa w krótszym, uzupełniającym kursie podstawowym. Możliwość odbycia tego rodzaju szkolenia została wprowadzona w ostatnim czasie. Warunkiem skorzystania z takiego trybu jest jednak pozytywne zaliczenie egzaminu wstępnego.
Spośród ponad 50 kandydatów którzy zdecydowali się na taką możliwość nikt nie uzyskał wymaganego minimum. W takiej sytuacji policjanci odbywać będą kurs podstawowy w normalnym trybie.(24.11.2010)

Powrót na górę strony