Aktualności

Wystawa IPN "Oczy i uszy bezpieki" poraz pierwszy w Słupsku

image Wystawa pod tytułem „Oczy i uszy bezpieki” czynna jest od dzisiaj, w Klubie Słuchacza słupskiej Szkoły Policji. Ekspozycja przygotowana przez pracowników katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przyjechała do Słupska po raz pierwszy.

Pełen tytuł ekspozycji to „Oczy i uszy bezpieki. Metody inwigilacji społeczeństwa przez Służbę Bezpieczeństwa za pomocą środków technicznych: tajnej obserwacji, dokumentacji fotograficznej, perlustracji korespondencji i podsłuchów w latach 1956-1989”.
Wystawa składa się z 34 paneli wystawienniczych, które przedstawiają metody pracy operacyjnej Służby Bezpieczeństwa. Zgromadzony przez autorów materiał ukazuje metodykę działań funkcjonariuszy SB a także sprzęt, jakim się posługiwali. Ekspozycja przedstawia fotografie operacyjne zrobione podczas ważnych wydarzeń w naszej historii najnowszej, między innymi protesty poznańskie z 1956 roku, tragiczne wydarzenia w Gdańsku w 1970 roku czy wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.

Wystawa „Oczy i uszy bezpieki” pokazywana jest w Słupsku po raz pierwszy. Dla grup zorganizowanych i grup szkolnych jest ona dostępna od poniedziałku do piątku między godziną 9 a 15. Wystawa czynna będzie w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza do końca marca. Więcej o samej wystawie można przeczytać na stronie IPN link do informacji.

Informacje na temat zwiedzania wystawy w grupach zorganizowanych można uzyskać telefonicznie pod numerem 598 417 339 u pani Agnieszki Fryza lub w sekretariacie Wydziału Organizacji i Dowodzenia pod numerem 598 417 441.

(22.02.2011 - aktualizacja 9.03.2012)

Powrót na górę strony