Aktualności

Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą

imageMłodzi policjanci w każdej kwestującej na terenie miasta grupie, kadra ochraniająca pomieszczenia, w których pracowali bankowcy i skarbonka wypełniona datkami przekazanymi przez kadrę i pracowników cywilnych – w ten sposób Szkoła Policji w Słupsku zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Po raz kolejny w dniu ogólnopolskiego finału policyjna młodzież kwestowała wspólnie z wolontariuszami na ulicach Słupska. W tym roku nasze wsparcie to 100 policjantek i policjantów. W każdej kwestującej grupie była przynajmniej jeden słuchacz. Taka współpraca naszej Szkoły Policji w Słupsku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy sprawia, że słupska kwesta jest najbardziej bezpieczną w Polsce. Osobna grupa przedstawicieli kadry i słuchaczy Szkoły czuwała natomiast nad bezpieczeństwem bankowców, którzy w słupskim Sztabie Orkiestry (Młodzieżowe Centrum Kultury) liczyli przynoszone w skarbonkach pieniądze. Policjanci pomagali także w niszczeniu pustych skarbonek oraz w wynoszeniu przeliczonych pieniędzy do samochodu, który odwiózł wszystko do jednego z banków.

Dzięki informacjom pojawiającym się w mediach a także większej liczbie patroli, wstawionych przez Komendę Miejską, tegoroczny 19 finał był w Słupsku bardzo bezpieczny. Szkoła Policji przekazała także skarbonkę, do której zbierano datki w miniony piątek (7.01). Słuchacze kadra i pracownicy wrzucili łącznie 950 złotych. W przyszłym roku także zagramy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

image


(9.01.2011)

Powrót na górę strony