Aktualności

Płynie policyjna krew.

imageMłodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. W minioną sobotę krew oddało ponad 120 słuchaczy.

Krew oddawana przez policjantów trafia nie tylko na Pomorze, ale również do dużych ośrodków medycznych. Działalność Klubu Krwiodawców HDK PCK przy Szkole Policji nie ogranicza się jedynie do akcji oddawania krwi. Członkowie klubu organizują także różnego rodzaju imprezy plenerowe, w tym rajdy rowerowe dla słuchaczy oddających krew. Sami policjanci, którzy w większości po raz pierwszy w życiu oddawali krew podkreślali, że jest to ich obowiązek a jednocześnie chęć niesienia pomocy.
- To jeden z aspektów naszej przyszłej służby społeczeństwu - mówili.

127 policjantów, krórzy w sobotę odwiedzili słupskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddało łącznie ponad 57 litrów krwi.

W minioną sobotę krwiodawcy ze Szkoły Policji zostali także docenieni za swoją dotychczasową działalność. W trakcie uroczystego spotkania zorganizowanego przez Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku wręczono specjalne podziękowania. Listy gratulacyjne Komendanta Szkoły Policji otrzymali: Beata Pióro, Jacek Czyżyk-Markiewicz i Piotr Gołębiowski.
Podziękowania za dotychczasową działalność w zakresie honorowego krwiodawstwa wystosował również Polski Czerwony Krzyż. Specjalne listy otrzymali: Artur Czura, Marek Dąbrowski i Arkadiusz Gadomski. Wkrótce dostępne będą również zdjęcia z tej uroczystości.(29.11.2010)

Powrót na górę strony