Aktualności

25 lat krwiodawców - rajd

image Prawie 6 metrów sześciennych oddanej krwi mają na swoim koncie honorowi dawcy krwi ze słupskiej Szkoły Policji. Działający w placówce klub HDK PCK obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji Zarząd Klubu przygotował kilka imprez da słuchaczy i kadry Szkoły. Jedną z nich był rajd rowerowy „Szlakiem zwiniętych torów”.

W rajdzie udział wzięło 50 osób, ponad połowę tej grupy stanowili słuchacze. Trasa z Ustki do Rowów wiodła szlakiem „zwiniętych torów” - dawnymi nasypami kolejowymi. Droga powrotna prowadziła natomiast klifem morskim, którego pokonanie sprawiło uczestnikom wiele problemów. Na metę dotarli jednak wszyscy między innymi dzięki wydatnej pomocy technicznej podkom. Waldemara Knychały, który zapewniał serwis techniczny. Dla wielu słuchaczy, rajd był niezapomnianym przeżyciem, ponieważ mieszkając kilkaset kilometrów od Bałtyku nie mieli możliwości takiego sposobu poznania polskiego wybrzeża.

Rajd rowerowy był jedną z kilku imprez organizowanych w ramach 25-lecia Istnienia Klubu Krwiodawców PCK przy Szkole Policji. W czerwcu odbędzie się jeszcze festyn połączony z wręczeniem legitymacji nowym członkom, pod koniec sierpnia - kolejny rajd a w listopadzie oficjalne obchody jubileuszu klubu policyjnych krwiodawców.

Klub HDK PCK przy słupskiej Szkole Policji został powołany 24 stycznia 1986 roku.
- Bywały takie sytuacje, w których to właśnie policjanci są przysłowiową „ostatnią deską ratunku” dla osób pilnie potrzebujących tego życiodajnego płynu - mówi prezes klubu nadkom. Arkadiusz Gadomski. - Szkoła znajduje się bowiem kilkadziesiąt metrów od budynku słupskiej stacji krwiodawstwa. W sytuacji zagrożenia życia pacjentów z rzadką grupą krwi w naszej szkole praktycznie zawsze znajdowały się osoby, dzięki którym być może udało się ocalić czyjeś życie - dodaje prezes.

Uczestnicy rajdu
o wrażeniach z imprezy
  (pobierz)

(12.05.2011)

Powrót na górę strony