Aktualności

Nowości w eBibliotece

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej e-Biblioteki. Tym razem na wirtualnej półce umieściliśmy trzy książki poświęcone typowo prewencyjnym zagadnieniom.

W eBibliotece zamieściliśmy procedury postępowania policjanta w czasie realizacji niektórych uprawnień autorstwa Sebastiana Kamińskiego. Publikacja zawiera wybrane procedury postępowania policjanta pionu prewencji przy realizacji podstawowych uprawnień i zadań. Są to katalogi czynności konieczne do wykonania podczas legitymowania osoby, kontroli osobistej i zatrzymania osoby.

Nowe pozycje pojawiły się także w dziale eBiblioteka Policjanta Prewencji. Zeszyt nr 26 autorstwa Jarosława Tuliszki powstał z myślą o policjantach rozpoczynających naukę na kursach podstawowych. W sposób przystępny wyjaśnia problematykę uregulowań prawnych z zakresu poruszania się na drogach pojazdów, pieszych i zwierząt. W końcowej części zawiera pytania kontrolne pomocne w przygotowaniu się do sprawdzianów wiedzy. Natomiast całość uzupełniają rysunki, tabele i zdjęcia. Łącznie z tą publikacją zamieściliśmy już trzecie, poprawione wydanie zeszytu nr 3 "Wprowadzenie do przepisów ustawy o ruchu drogowym".

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.


eBiblioteka Policjanta Prewencji (wejście)


(21.10.2010)

Powrót na górę strony