Aktualności

Młodzi policjanci na ulicach miast Pomorza

image Przez najbliższy miesiąc kolejna grupa słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku będzie uczyć się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych doświadczonych kolegów. Służby obejmą województwo zachodniopomorskie i pomorskie.

Młodych adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można w wielu miastach Pomorza: w Słupsku, Sławnie, Koszalinie, Kołobrzegu, Szczecinie, Świnoujściu, Stargardzie Szczecińskim, Kamieniu Pomorskim, Policach i Goleniowie. Łącznie na ulice wyjdzie 344 słuchaczy oraz 38 wykładowców; jest to wymierne wsparcie jednostek terenowych w codziennej organizacji służb. Praktyki młodych policjantów odbywają się najczęściej w porze wieczorowo-nocnej.

W takcie służb słuchacze nabierać będą praktycznych umiejętności legitymowania, kontroli osób i pojazdów oraz taktyki pełnienia służby patrolowej. Szczególnym nadzorem obejmą miejsca, w których znajdują się lokale gastronomiczne, placówki handlowe oraz miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządku publicznego. Udział w tych zajęciach podniesie umiejętności praktyczne oraz pozwoli na połączenie zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką.

(4.6.2012)

Powrót na górę strony