Aktualności

Kompania Honorowa Szkoły w trakcie Triduum

image Słuchacze z Kompanii Honorowej Szkoły Policji wzięli udział w uroczystościach Triduum Paschalnego odbywających się w parafii w Siemianicach. Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z Kompanią uczestniczy w uroczystościach tej parafii od kilku lat.

Policjanci zostali zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystościach przez kapelana Szkoły Policji ks.por. Bolesława Leszczyńskiego, który jest również proboszczem siemianickiej parafii. Słuchacze Kompanii Honorowej wystawali wartę przy Grobie Pańskim a także sformowali dwa szpalery w bocznych nawach kościoła. W uroczystości Wielkiego Czwartku uczestniczyli też policjanci z pocztu sztandarowego.

Kompania Honorowa uczestniczy w tych uroczystościach od kilku lat. Bardzo pozytywnie obecność policjantów odbierają także parafianie, którzy podkreślają, że ten sposób Policja ukazuje różne wymiary służby na rzecz społeczeństwa. Dla słuchaczy jest to natomiast dodatkowa okazja do zapoznania się z tą częścią ceremoniału Kompanii Honorowej, która związana jest z uroczystościami religijnymi.

(13.4.2012)

Powrót na górę strony