Aktualności

Kolejna książka na półce e-Biblioteki

image Na naszej wirtualnej półce e-Biblioteki ustawiliśmy dziś kolejną książkę, tym razem w dziale głównym. Pozycja poświęcona jest działaniom w ramach Krajowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT. Poszczególne pozycje przygotowywane są przez wykładowców Szkoły Policji, którzy w ten dodatkowy sposób mogą podzielić się swoją wiedzą.

Książkę pod tytułem "Kierunki poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce. Krajowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2005–2007–2013 GAMBIT 2005." napisał wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Sylwester Młynarski. Jak czytamy we wstępie, książka ukazuje kierunki działania, zgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej, zmierzające do ograniczenia liczby wypadków drogowych, osób rannych i ofiar śmiertelnych.
19 kwietnia 2005 roku Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 200-2007-2013 GAMBIT 2005. W dokumencie założono - jako jeden z głównych priorytetów po wejściu Polski do Unii Europejskiej - zmniejszenie liczby wypadków drogowych o 50 procent w stosunku do 2003 roku i nie więcej niż 2.800 zabitych w wypadkach drogowych w 2013 roku, a co za tym idzie - zmniejszenie społecznych kosztów wypadków drogowych.

E-Biblioteka dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz może indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.


e-Biblioteka (wejście)


(14.3.2012)

Powrót na górę strony