Aktualności

"Prewencja, ale inaczej" - turniej dla młodzieży

image „Prewencja, ale inaczej” - to hasło turnieju szkół gimnazjalnych, w którego przygotowaniu uczestniczyli instruktorzy i słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Impreza odbyła się dzisiaj (13.04) w nowoczesnej hali sportowej słupskiego Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego.

W turnieju udział wzięły reprezentacje uczniów szkół gimnazjalnych ze Słupska a także Kobylnicy i Sycewic. Kilkuset młodych ludzi rywalizowało ze sobą w konkurencjach sportowych, quizach a także oglądało przygotowane dla nich scenki i pokazy. Policjanci naszej Szkoły zaprezentowali uczniom podczas pokazu techniki obezwładniania osób z niebezpiecznymi narzędziami, a także wybrane techniki samoobrony. Układ pokazów przygotowali instruktorzy Zakładu Interwencji Policyjnych pod kierunkiem nadkom. Przemysława Osadowskiego, który na żywo komentował poszczególne działania słuchaczy.

imageW założeniu „Prewencja, ale inaczej” ma pokazywać młodym ludziom, jak należy zachować się w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Pokazuje również, że funkcjonariusze służb mundurowych, jak na przykład Policja czy Straż Miejska, służą młodym ludziom w pierwszej kolejności pomocą, a dopiero w dalszej kolejności są przedstawicielami organu nakładającego represje.
W trakcie rywalizacji sportowej przedstawiciele wszystkich drużyn pisali również specjalny test prewencyjny przygotowany przez wykładowcę Szkoły Policji kom. Alinę Majchrzak z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.
Nasza placówka już od kilku lat bierze udział w przygotowaniach a następnie realizacji tej imprezy.

(13.4.2012)

Powrót na górę strony