Aktualności

Policyjna gra w dwa ognie

Emocje i sportowa rywalizacja - tak przebiegały pojedynki gry „w 2 ognie”, które odbywały się w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej. Udział w nich wzięły plutony Kompanii IX. To kolejne z serii popołudniowych spotkań, poświęconych różnym dyscyplinom sportu i jednocześnie jedna z wielu propozycji, z których mogą skorzystać słuchacze naszej Szkoły.

imageimageimage

Pojedynki, w ramach Mistrzostw Kompani IX, rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje czterech plutonów, z których złożona jest Kompania. Pierwsze minuty pojedynków pokazały, że rywalizacja między ekipami będzie bardzo zacięta. Choć każdemu zależało na jak najlepszym wyniku, to jednocześnie dla wszystkich była to niezła zabawa - i taki właśnie był cel całego przedsięwzięcia. Imprezę przygotował i przeprowadził opiekun dydaktyczny 4 Plutonu mł.asp. Damian Bartnicki przy współpracy podkom. Jacka Monczaka.

W trakcie rozgrywek można było zauważyć, że niektórzy członkowie drużyn mają za sobą występy klubach sportowych. Wybór gry „w 2 ognie” również nie był przypadkowy. Gra ta jest bowiem bazą dla wielu dyscyplin sportowych, jak na przykład piłka ręczna czy koszykówka. Z drugiej strony dla wszystkich był to swoisty powrót do lat młodości, gdy w szkołach rozgrywano takie pojedynki na lekcjach wychowania fizycznego. Po zaciętej rywalizacji ostateczne wyniki Mistrzostw Kompanii IX przedstawiają się następująco:

                    1. miejsce - Pluton 4
                    2. miejsce - Pluton 1
                    3. miejsce - Pluton 2
                    4. miejsce - Pluton 3.

Zaskoczeniem dla zwycięzców był tort, który ufundował organizator. Słodki upominek został wkrótce podzielony równo między wszystkich zawodników zwycięskiej drużyny.

(20.4.2012)

Powrót na górę strony