Aktualności

Słupscy policjanci na mistrzostwach w Rumunii

imagePolicjanci ze Szkoły Policji weszli w skład kadry narodowej polskiej Policji, która wystartowała w Mistrzostwach Europy Policjantów w Biegach Przełajowych na dystansie 12 kilometrów. Odbywająca się co 4 lata impreza, tym razem została zorganizowana w Rumunii.

Asp.sztab. Dariusz Guzowski i sierż.sztab. Paweł Piotraschke weszli w skład kadry narodowej, która reprezentowała Polskę na mistrzostwach w Rumunii. Obaj policjanci startowali również w poprzedniej edycji, która odbywała się cztery lata temu w Vichy we Francji.
Start w Rumunii nie należał do łatwych, jak mówią biegacze, trasa 12-kilometrowego biegu zaskoczyła ich całkowicie. Mimo przełajowego charakteru, można było odnieść wrażenie, że miejsce biegu zostało wybrane przypadkowo, bez sprawdzenia, czy istnieje możliwość przebiegnięcia. Ocenę taką wyrażali policjanci wielu państw a przedstawiciele Niemiec i Francji złożyli oficjalny protest. Powodem była obawa przed poważnymi kontuzjami biegaczy, którzy będąc policjantami, są także członkami ekip narodowych tych krajów.
Ostatecznie zdecydowano się na wpuszczenie ciężkiego sprzętu, który dokonał korekty trasy i cała impreza odbyła się, ale z kilkugodzinnym opóźnieniem. Nie było także - po raz pierwszy - oficjalnego rozpoczęcia.

asp.sztab. Dariusz Guzowski
członek reprezentacji Polskiej Policji
  (pobierz)

Start w mistrzostwach nasi reprezentanci oceniają jako udany, tym bardziej, że średnia wieku polskiej reprezentacji to 40 lat.
- Biorąc pod uwagę, że w niektórych reprezentacjach startują policjanci z ekip narodowych, wyczynowo uprawiający sport, osiągnęliśmy dobry wynik - podsumowuje Dariusz Guzowski.

Miejsca Polaków w biegu przełajowym na 12 km.

               19. miejsce  Paweł Piotraschke  38:03.75
               22. miejsce  Maciej Wojciechowski  38:16.12
               40. miejsce  Jacek Misiewicz  40:20.86
               41. miejsce  Dariusz Guzowski  40:24.47

Drużynowo polska rezprezentacja zajęła 8 miejsce.

(30.3.2012)

Powrót na górę strony