Aktualności

Służby słuchaczy w dawnej stolicy zapałek

imageJuż dwa tygodnie słuchacze Szkoły Policji w Słupsku uczą się zawodu pod okiem starszych kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Młodych policjantów można spotkać również w leżącym koło Koszalina Sianowie, znanym niegdyś w Polsce z największej fabryki zapałek.

W Sianowie, a także na terenie całej gminy, służby słuchaczy odbywały się w ostatnich dniach, w godzinach popołudniowo-wieczornych. Wspólnie z policjantami z tamtejszego posterunku słuchacze zwracali szczególną uwagę na sprawy porządkowe; pełnili również służbę w rejonie punktów handlowych, by wyeliminować zjawisko spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Wśród podejmowanych działań znalazlo się także legitymowanie osób popełniających wykroczenia oraz kontrola kierowców.
Jak informuje mł.asp. Magdalena Marzec z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, w wyniku przeprowadzonych działań mundurowi nałożyli 6 mandatów karnych za wykroczenia porządkowe i drogowe. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne, skontrolowali 27 kierowców oraz wylegitymowali 56 osób.

Codzienne służby młodych policjantów na ulicach miasta i gmin naszego powiatu odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych funkcjonariuszy z koszalińskiej jednostki oraz wykładowców słupskiej Szkoły Policji. Dzięki temu młodzi policjanci poznają metody pracy oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe. Mają również możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych akcjach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu koszalińskiego.

Praktyki słuchaczy potrwają do 20 kwietnia. Oprócz Koszalina młodych adeptów policyjnego rzemiosła można spotkać również w Sławnie, Słupsku i Świnoujściu.

(17.3.2012)

Powrót na górę strony