Aktualności

Po służbie czas na emeryturę.

image W obecności władz Szkoły a także koleżanek i kolegów kierowników pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę asp. sztab. Jana Zubryckiego. Nasz kolega służył w policyjnym mundurze 20 lat.

Asp. sztab. Jan Zubrycki służbę w Policji rozpoczął niemal dokładnie 20 lat temu – 1 lutego 1991 roku jako referent Sekcji Ogólnej Wydziału Prezydialnego. Niecały rok później objął stanowisko szefa kompanii w Zakładzie Taktyki Policyjnej. Służbę na tym stanowisku pełnił do stycznia 1998 roku. W tym czasie Zakład Taktyki Policyjnej dwukrotnie zmienił nazwę: na Zakład Wyszkolenia Liniowego i Zakład Działań Zespołowych Policji.
Od 1999 roku realizował zajęcia dydaktyczne z zakresu wyszkolenia strzeleckiego kolejno jako instruktor, mł. wykładowca i wykładowca.

Pięciokrotnie pełnił służbę w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. W trakcie służby na Bałkanach dwukrotnie uczestniczył w działaniach zbrojnych. W tej służbie pełnił m.in. funkcję szefa Jednostki Specjalnej oraz Oficera Szkoleniowego. W uznaniu zasług został odznaczony medalem „Za zaszczytną służbę dla ONZ” ("For Distinquished UN Service").
W trakcie służby w Policji odznaczony był również Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Nadano mu także Honorową Odznakę Szkoły Policji w Słupsku.

W takcie spotkania w Izbie Tradycji zastępca Komendanta Szkoły insp. Waldemar Kuczma, w obecności kadry kierowniczej, wręczył naszemu koledze okolicznościowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Insp. Kuczma podkreślił także, że mimo przejścia na emeryturę bramy Szkoły są dla naszego kolegi zawsze szeroko otwarte.

(4.02.2011)

Powrót na górę strony