Aktualności

Służyć społeczeństwu.

imagePonad 220 słuchaczy rozpoczyna dziś szkolenie podstawowe w słupskiej Szkole Policji. To pierwsza w tym roku inauguracja kursu podstawowego

Na kursie podstawowym wśród 221 słuchaczy znajdują się 42 kobiety. Młodzi policjanci przyjechali z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie, Gdańsku i Olsztynie i Radomiu. Największa, bo ponadstuosobowa grupa została skierowana przez Komendę Stołeczną. W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do początku lipca. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed słuchaczami jest teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - pierwsze służby pod okiem starszych kolegów.
Całe szkolenie zakończone zostanie 8 lipca egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci trafią na 49 dni do Oddziałów Prewencji.

Przed oficjalnym rozpoczęciem kursu 83 słuchaczy przystąpiło do testu wiedzy, którego zdanie uprawniałoby ich do uczestnictwa w skróconym kursie podstawowym. Ponieważ jednak nikt nie osiągnął wymaganego minimum, co oznacza, że wszyscy rozpoczną szkolenie podstawowe w normalnym trybie.

- Przed Wami okres wytężonej nauki w szkole, która ma już kilkadziesią lat tradycji w kształtowaniu kadr polskiej Policji. W trakcie pobytu na kursie będziecie mieli pierwszą możliwosc porówania waszych wyobrażeń o pracy policjanta z rzeczywistością. Życzę wam wielu sukcesów dydaktycznych i pomyslnego zdania egzaminu końcowego w lipcu - powiedział podczas inauguracji szkolenia zastępca Komendanta Szkoły insp. Waldemar Kuczma.

Jutro (piątek) młodzi policjanci rozpoczną od rana programowe zajęcia.(13.01.2011)

Powrót na górę strony