Aktualności

Policyjni specjaliści na warsztatach

image Opracowanie i ujednolicenie metod szkolenia na kursach podstawowych i specjalistycznych - to główny cel warsztatów szkoleniowo-metodycznych, które odbywały się w słupskiej Szkole Policji. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół policyjnych w Polsce, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz kadra Szkoły Policji w Słupsku.

W trakcie zajęć ćwiczono i omawiano między innymi techniki walki w parterze, posługiwanie się paralizatorem elektrycznym Taser X-26 oraz wykorzystanie broni na amunicję barwiącą w procesie szkolenia.
Zajęcia miały bardzo wszechstronny charakter. Oprócz części teoretycznej, uczestnicy odbywali także zajęcia na matach oraz ćwiczyli taktykę i technikę interwencji w obiektach symulacyjnych Szkoły Policji. Policjanci ćwiczyli między innymi w pustostanach, poczekalni dworca kolejowego oraz w piwnicach, gdzie ukrywali się niebezpieczni przestępcy.

Warsztaty szkoleniowo-metodyczne zorganizowane zostały przez Zakład Interwencji Policyjnych oraz Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego.(12.4.2011)

Powrót na górę strony