Aktualności

Najsympatyczniejszy wykładowca

image Wybrany najsympatyczniejszym wykładowcą roku, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej kom. Robert Andrzejewski kończy dziś swoją karierę policyjną. W ostatnim dniu służby spotkał się z władzami Szkoły a także koleżankami i kolegami z kadry kierowniczej.

Robert Andrzejewski służbę w Policji rozpoczął w lipcu 1991 roku na stanowisku policjanta Referatu Dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji w Bytowie. Służbę w referacie (po reorganizacji Zespół Dzielnicowych Samodzielnej Sekcji Prewencji) zakończył w maju 1999 roku na stanowisku starszego dzielnicowego, przechodząc do służby w pionie kryminalnym. Pracował tam kolejno na stanowiskach asystenta, st. asystenta i detektywa. Przez półtora roku był kierownikiem Posterunku Policji w Tuchomiu.
Kolejnym miejscem służby była Szkoła Policji w Słupsku. Tutaj w grudniu 2006 roku Robert Andrzejewski rozpoczął służbę jako młodszy wykładowca Zakładu Kryminalistyki.

Na emeryturę nasz kolega odchodzi z 26-letnią wysługą emerytalną, z czego blisko 20 lat to służba w Policji. Przez przełożonych oceniany jako policjant sumienny i zdyscyplinowany, wyróżniany zarówno w Szkole Policji, jak i jednostkach terenowych nagrodami pieniężnymi, urlopami i pochwałami.
W 2007 roku Robert Andrzejewski został wybrany przez słuchaczy najsympatyczniejszym wykładowcą roku, przekornie słuchacze nazwali go także "krwawym Robertem", choć w tym wypadku chodziło o podkreślenie atencji z jaką wykładowca traktował swoich słuchaczy.
Na podkreślenie zasługuje także wielokrotne reprezentowanie Szkoły Policji w Słupsku w różnego rodzaju zawodach piłkarskich. Robert Andrzejewski był jednym z filarów naszej piłkarskiej reprezentacji.

Komendant Szkoły w podziękowaniu za długoletnią i godną służbę uhonorował kom. Roberta Andrzejewskiego okolicznościowym dyplomem i nagrodą rzeczową.

(11.02.2011)

Powrót na górę strony