Aktualności

IPA Region Słupsk - podsumowania i plany

imageZamierzenia zrealizowane w ubiegłym roku i plany na rok 2012 - to główny temat spotkania sprawozdawczo-integracyjnego, w którym uczestniczyli członkowie Regionu IPA Słupsk. Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) jest organizacją skupiającą kilkaset tysięcy policjantów na całym świecie.

Czwartkowe spotkanie członków Regionu IPA Słupsk poświęcone było podsumowaniu działań w ubiegłym roku a także działaniom, które planowane są w 2012 roku. Przewodnicząca Zarządu Regionu podinsp. Aneta Kamińska przedstawiła zebranym najważniejsze projekty z roku ubiegłego. Wśród nich znalazło się między innymi pozyskanie dotacji na realizację szkolenia polsko-niemieckiego pod hasłem „Polsko-Niemiecka wymiana doświadczeń 20 lat po zjednoczeniu Niemiec - transfer dobrych praktyk”. Członkowie IPA pomagali również w trakcie wizyty w naszej Szkole policjantów z Tatarstanu i Węgier. Wśród wydarzeń kulturalnych znalazła się między innymi organizacja Koncertu Papieskiego z udziałem Mietka Szcześniaka a także reaktywacja zespołu muzycznego w Szkole Policji. Systematycznie prowadzona była także nauka języków obcych, która kontynuowana jest także w tym roku.

Wśród zamierzeń na ten rok członkowie IPA planują między innymi złożenie kolejnych wniosków o datację do Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, współorganizację XVI edycji Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Półmaratonie oraz reprezentowanie Regionu słupskiego podczas, rozgrywanych w Holandii, międzynarodowych mistrzostw w Pilce halowej. W dalszym ciągu prowadzona będzie również działalność wydawnicza i szkoleniowa.
Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy kuluarowe i integrację uczestników. Zarząd Regionu IPA Słupsk skupia policjantów ze Szkoły Policji, Komendy Miejskiej a także policyjnych emerytów - łącznie 120 osób.

(24.02.2011)

Powrót na górę strony