Aktualności

Rekolekcje dla słuchaczy Szkoły Policji

imageZakończyły się rekolekcje dla słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Przez cztery dni, w Klubie Słuchacza, prowadzone były spotkania poświęcone refleksji nad własnym życiem i służbą dla innych.

Rekolekcje zostały przygotowane przez kapelana Szkoły ks.por. Bolesława Leszczyńskiego, który do wygłoszenia nauk zaprosił egzorcystę diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Antoniego Zielińskiego. W trakcie spotkań z młodymi policjantami mowa była między innymi o służbie i jej odniesieniu do własnego sumienia. – Tylko człowiek o wewnętrznym spokoju i braku konfliktów we własnym sumieniu, może w pełni służyć innym ludziom, także jako policjant - mówił rekolekcjonista.

Czterodniowe spotkania przyciągnęły tak dużą liczbę słuchaczy, że zdecydowano się na przeniesienie nauk z Oratorium do Sali Kominkowej. W trakcie nauk mowa była również o egzorcyzmach i modlitwie pojednania. Udział w rekolekcjach wzięło także kilku księży, na co dzień współpracujących ze Szkołą Policji, między innymi ks. prałat Jan Giriatowicz i kapelan 7 Brygady Obrony Wybrzeża ks.ppłk. Eugeniusz Łabisz. Kapłani, w ostatnim dniu rekolekcji, służyli także policjantom możłiwością skorzystania z sakramentu pokuty.

(19.3.2012)

Powrót na górę strony