Aktualności

Policyjna teleinformatyka

image Sposoby zabezpieczania elektronicznych śladów i dowodów przestępstw - to temat szkolenia z zakresu przestępczości komputerowej, które odbywało się w auli słupskiej Szkoły Policji. Zajęcia zostały zorganizowane przy współpracy firmy „ProCertiv”. To jedne z fakultatywnych zajęć z jakich mogą skorzystać w czasie wolnym słuchacze naszej Szkoły.

Młodzi policjanci mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy na temat tego, jak podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia np. przeszukania, zabezpieczyć sprzęt elektroniczny. Często zdarza się, że to właśnie policjanci prewencji z ogniw patrolowo-interwencyjnych jako pierwsi pojawiają się na miejscu różnego rodzaju zdarzeń. Informacje na temat tego jak odpowiednio zabezpieczyć telefon komórkowy, czy komputer, mogą przyczynić się do łatwiejszego ustalenia różnych okoliczności zdarzenia.
Była to już kolejna edycja tego kursu, zorganizowana przez Zakład Słuzby Kryminalnej. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy zainteresowani słuchacze, gdyż spotkania odbywają się popołudniami, w czasie wolnym od zajęć. Do tej pory gościliśmy już specjalistów z takich firm jak miedzy innymi allegro.pl, nasza-klasa.pl oraz Softa.

Marek Chromik
Marek Chromik
o zajęciach prowadzonych dla słuchaczy
  (pobierz)

(18.4.2011)

Powrót na górę strony