Aktualności

Specjaliści od przesłuchań

image Kolejni uczestnicy specjalistycznego kursu poświęconego taktyce i technice przesłuchań zakończyli swoje szkolenie. Program zajęć na kursie został opracowany na podstawie materiałów amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego.

W trakcie szkolenia słuchacze wykonywali wiele ćwiczeń, które miały na celu przygotowanie ich do przesłuchania poznawczego i rozmowy z podejrzanym. Wykładowcy wskazywali na sposoby wykrywania kłamstwa i uczyli konstrukcji pytań zadawanych podczas rozmowy z interesantem.

Najważniejsze i zarazem najtrudniejsze zadanie słuchacze mieli do wykonania podczas dwóch ostatnich dni zajęć. Musieli wówczas przeprowadzić rozmowę z podejrzanym w taki sposób, aby przyznał się on do popełnienia przestępstwa. W rolę pozorantów wcielili się wykładowcy prowadzący zajęcia.
Podczas ćwiczeń wykorzystywane są dwa pomieszczenia symulacyjne. W jednym odbywa się przesłuchanie, a w drugim pozostała część uczestników obserwuje przebieg czynności.

Każde ćwiczenie oceniane jest przez grupę. Podczas zajęć słuchacze wykorzystują całą wiedzę i umiejętności, zarówno tę z lat służby, jak i tę zdobytą na kursie. Na zakończenie ostatniego dnia zajęć każdy z uczestników otrzymał świadectwo, potwierdzające zdobyte w słupskiej Szkole Policji kwalifikacje.

(29.5.2012)

Powrót na górę strony