Aktualności

Klikaj z głową - czyli bezpieczeństwo w sieci

image Jak nie paść ofiarą przestępców, jak nie narazić siebie i innych na niebezpieczną sytuację, jak chronić swoje dane, jak bezpiecznie korzystać z serwisów społecznościowych, robić zakupy czy sprzedawać, czyli po prostu, jak klikać z głową - tego wszystkiego uczniowie słupskich gimnazjów mogli dowiedzieć się podczas spotkań, które odbywały się w auli słupskiej Szkoły Policji.

Celem spotkań, które poprowadzili przedstawiciele Naszej Klasy oraz Fundacji Kidprotect.pl jest pokazanie uczniom oraz nauczycielom jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu. Dzisiejszy świat wymaga od wszystkich znajomości nowych technologii. Młodzi ludzie chętnie chłoną wszelkie nowinki technologiczne, jednak najważniejszym, najczęściej używanym narzędziem pozostanie Internet.
Internet jest oknem na świat, miejscem rozrywki i kontaktu z rówieśnikami, placem zabaw. Jest doskonałym narzędziem zdobywania wiedzy i rozwoju horyzontów. Niestety, wykorzystywany nieostrożnie może okazać się destrukcyjnym przyjacielem niosącym ze sobą niebezpieczeństwa, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Więcej informacji na ten temat znajduje się w nagraniach, które udostępniamy poniżej.

Agnieszka Wilczyńska
specjalista do spraw bezpieczeństwa nk.pl
  (pobierz)

Kamila Raczyńska
fundacja Kidprotect.pl
  (pobierz)

(5.6.2012)

Powrót na górę strony