Aktualności

Kolejna książka na półce e-Biblioteki

image Kolejną, 44 książkę, ustawiamy dziś na naszej wirtualnej półce e-Bibliotekii Policjanta Prewencji. Poszczególne pozycje przygotowywane są przez wykładowców Szkoły Policji, którzy w ten dodatkowy sposób mogą podzielić się swoją wiedzą. Dziś do naszego księgozbioru dokładamy książkę poświęconą roli Policji w systemie zapobiegania przemocy w rodzinie.

Książkę pod tytułem "Policja w systemie zapobiegania przemocy w rodzinie" napisał wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Damian Kwiatkowski. Jak czytamy we wstępie, przemoc bezpośrednio dotyka najbardziej osobistą sferę naszego życia, życia rodzinnego, a utarte stereotypy, tradycjonalizm, przyzwyczajenie, że jest czymś normalnym, oraz nieodpowiednie modelowanie wychowawcze, a więc przekazywane wzorce, przyczyniają się do niewłaściwego rozpoznawania tej problematyki przez odpowiednie organy, które powinny chronić ofiary i edukować jej sprawców.
Opracowanie omawia między innymi, czym jest przemoc w rodzinie, jakie czynności należy podjąć podczas interwencji, a także, jaki jest udział Policji w przy uruchomieniu procedury „Niebieskiej Karty”.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.


e-Biblioteka Policjanta Prewencji (wejście)


(6.3.2012)

Powrót na górę strony