Aktualności

Kuratorzy w Policji.

image Rozpoznawanie i ocena zagrożenia bezpieczeństwa osobistego oraz odparcie bezpośredniego ataku - to temat zajęć praktycznych, w których uczestniczyli kuratorzy zawodowi Sądu rejonowego w Słupsku. Zajęcia poprowadzili policyjni wykładowcy z Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy na co dzień uczą młodch policjantów między innymi technik samoobrony.

W ramach zajęć kuratorzy mieli możliwość pogłębiebienia swojej wiedzy w zakresie przewidywania niebezpiecznych zachowań oraz stosowania technik pomocnych w ich rozwiązywaniu. Jak pokazuje codzienność w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia bardzo pomocna okazuje się znajomośc technik samoobrony. W trakcie kilkugodzinnego treningu kuratorzy mogli poznać i praktycznie sprawdzić proste, ale jednocześnie skuteczne techniki obronne.
Wykładowcy prowadzący zajęcia podkom. Wojciech Daszkiewicz i mł.asp. Daniel Krenz przygotowali specjalny program zajęć zawierający w sobie elementy boksu, kick-boxingu, uwalniania się z uchwytów oraz tzw. aktywowania punktów wrażliwych na ciele człowieka.

Z prośbą o zorganizowanie takiego szkolenia zwrócił się do Komendanta Szkoły Policji Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Słupsku. Jednym z powodów organizacji tego typu szkolenia jest fakt rosnącego zagrożenia poczucia bezpieczeństwa kuratorów sądowych.
Kuratorzy, podobnie jak policjanci, wykonują swoje obowiązki służbowe w środowiskach podopiecznych. Zdarza się, że kurator pada ofiarą agresji słownej, choć zdarzają się także przypadki czynnej napaści. Szkolenie prowadzone w słupskiej Szkole Policji ma pomóc kuratorom sądowym w rozładwywaniu niebezpiecznych sytuacji, a jeśli perswazja słowna zawiedzie - także w stosowaniu technik samoobrony.

(8.02.2011)

Powrót na górę strony