Aktualności

Wodne ćwiczenia strażników i policjantów

image Pływanie łodziami motorowymi w trudnych warunkach pogodowych a także nocą – to niektóre z elementów szkolenia, które przeprowadzili wspólnie strażnicy Słowińskiego Parku Narodowego i policjanci Drużyny Specjalnej WOPR ze Szkoły Policji. To już kolejne wspólne ćwiczenia strażników i policjantów.

Członkowie Drużyny Specjalnej WOPR ze Szkoły Policji współpracują ze strażnikami na mocy zawartego porozumienia. W ramach wspólnych działań strażnicy zostali już przeszkoleni w zakresie podstawowych czynności ratowniczych oraz nawigacji łodzią motorową w trudnych warunkach hydrometeorologicznych.
Odrębny cykl zajęć stanowiły warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia środków przymusu bezpośredniego, którymi dysponują strażnicy polskich Parków Narodowych.

Ostatnia edycja ćwiczeń dotyczyła doskonalenia umiejętności nawigacyjnych oraz kierowania łodzią motorową w nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Uczestnicy ćwiczyli również skoki ratownicze z płynącej łodzi do tonących osób, a następnie podejmowanie tych osób na pokład i udzielenie pierwszej pomocy.

Kolejne wspólne działania policjantów i strażników zaplanowano na 16 czerwca podczas pikniku rodzinnego w Czołpnie, przy „Czerwonej Szopie”.

(29.5.2012)

Powrót na górę strony