Aktualności

'Czarny koń' Policji

Najlepszy komandos-maratończyk w Polsce to policjant ze Słupska. St.sierż. Paweł Piotraschke ze Szkoły Policji triumfował w 7 edycji „Maratonu Komandosa” organizowanego przez 1 Pułk Specjalny Komandosów w Lublińcu. Nasz reprezentant ustanowił także nowy rekord trasy.

Na starcie maratonu stanęło około 300 zawodników, reprezentujących służby mundurowe, to jak do tej pory rekord frekwencji. Każdy uczestnik startował w umundurowaniu polowym, wojskowych butach i z plecakiem zawierającym obciążenie o masie 10 kilogramów. Ważenie plecaków obywało się na starcie, w połowie trasy a także na mecie.

Maraton Komandosa uważany jest za jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. W tym roku pogoda umiarkowanie sprzyjała zawodnikom. Na pierwszym okrążeniu występował lekki przymrozek, po pokonaniu przez zawodników pierwszego okrążenia nastąpiła odwilż, co spowodowało, że odcinkami zawodnicy biegli po błocie.
Co ciekawe, w trakcie biegu zawodnicy nie mogą korzystać z pomocy osób stojących przy trasie. We własnym zakresie należy sobie także zapewnić napoje i odżywki w trakcie biegu. W takich właśnie warunkach pierwszy na mecie zameldował się Paweł Piotraschke z czasem to 3 godz. 06 min. 23 sek. Jest to także nowy - o ponad 17 minut lepszy od poprzedniego - rekord trasy. Następny zawodnik po naszym zwycięzcy przekroczył linię mety dopiero po 7 minutach.

Policjanci ze słupskiej Szkoły Policji od początku imprezy utrzymują się w ścisłej czołówce klasyfikacji drużynowej, natomiast w klasyfikacji łącznej po wszystkich dotychczasowych edycjach I. miejsce zajmuje niezmiennie także policjant słupskiej Szkoły Policji – asp. szt. Dariusz Guzowski.

                    1. miejsce st.sierż. Paweł Pioraschke 03:06:23
                    6. miejsce asp. szt. Dariusz Guzowski 03:39:23
                  63. miejsce mł.insp. Mirosław Gwadera 04:39:52

                 W klasyfikacji drużynowej Szkoła Policji zajęła 3. miejsce.

W trakcie wręczania medali i nagród Paweł Piotraschke otrzymał owację na stojąco, a w relacji z imprezy „Polska Zbrojna” nazwała naszego reprezentanta „czarnym koniem policjantów”. Link do tego artykułu znajduje się tutaj.

imageimage

(1.12.2010)

Powrót na górę strony