Aktualności

Podpisanie umowy z SYGNAŁEM

imageUmowę o wzajemnej współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ i słupską Szkołą Policji podpisano w gabinecie Komendanta Szkoły. Dokument formalizuje wieloletnią współpracę pomiędzy Szkołą i Stowarzyszeniem, która trwa od 2005 roku.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Sygnał słuchacze kursu podstawowego mają możliwość zdobywania dodatkowej wiedzy z zakresu zwalczania piractwa telewizyjnego w sieciach kablowych i satelitarnych. Specjaliści i prawnicy stowarzyszenia przedstawiają młodym policjantom sposoby działania przestępców, którzy nielegalnie rozsyłają uprawnienia do odbioru programów telewizyjnych a także podrabiają sprzęt umożliwiający nielegalny odbiór płatnych programów.
Jedną z najważniejszych korzyści jakie niosą wykłady to wiedza na temat tego o co zapytać osobę, która zgłosi się do policji z informacją o prowadzonej pirackiej działalności. Policjant przyjmujący zgłoszenie będzie mógł szybciej zdobyć niezbędne informacje; będzie także wiedział jak skontaktować się ze specjalistami „Sygnału”, którzy pomagają Policji w zwalczaniu piractwa.

Zbigniew Taraś
Stowarzyszenie "Sygnał"
  (pobierz)

Podpisane dziś porozumienie nie ogranicza się jedynie do wykładów dla słuchaczy kursu podstawowego. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Sygnał” byli również współorganizatorami kilku edycji Konferencji Antypirackich, które odbywały się w Szkole Policji.
Wśród zamierzeń na najbliższe miesiące znalazł się między innymi pomysł wspólnej organizacji specjalistycznego szkolenia dla policjantów z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą z komend województwa pomorskiego.

(2.3.2012)

Powrót na górę strony