Aktualności

Słupski PaT prezentuje się szerszej publiczności

image Pierwsza słupska grupa ”Pat” przy której tworzeniu współpracował wykładowca Szkoły Policji występuje na młodzieżowych przeglądach form teatralnych „PaTosfera”. Młodzi słupszczanie zaprezentowali swój spektakl między innymi podczas spotkania grup „Pat”, które odbywało się w Kolbudach koło Gdańska.

W trakcie spotkania grup „Pat” słupszczanie zaprezentowali swoją pierwszą sztukę „Obłęd”. W przygotowanie spektaklu zaangażowany był między innymi wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Damian Kwiatkowski, który służył pomocą merytoryczną młodym ludziom.
Wystawiony w Kolbudach spektakl próbuje zmusić widzów do refleksji i próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie młodzi poprzez brak wiedzy na temat zagrożeń płynących ze strony patologii uzależnień wchodzą w konflikt z prawem, często skutkujący interwencją Policji i w rezultacie kontaktem z wymiarem sprawiedliwości. Autorzy poprzez pantomimę i towarzyszące spektaklowi multimedia, chcą także wskazać, jak społecznie funkcjonować w grupie rówieśników i czym kierować się w swoim postępowaniu, aby nie sięgać po używki.

„Pat„ to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”, jego autorem jest insp. Grzegorz Jach a realizatorem - Zespół Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Więcej na temat tego projektu można przeczytać tutaj.

(27.6.2012)

Powrót na górę strony