Aktualności

Uroczystości Dnia Strażaka - życzenia od Policji

image Delegacja słupskiej Policji wzięła dziś udział w uroczystościach Dnia Strażaka, które odbywały się na placu Zwycięstwa. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego, samorządowcy a także mieszkańcy Słupska.

W trakcie uroczystości najbardziej zasłużeni strażacy otrzymali medale i odznaczenia resortowe. Były życzenia od władz samorządowych a także kolegów z innych służb mundurowych. Pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Słupsku mł.insp. Leszek Ptach wręczył Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Andrzejowi Gomulskiemu list gratulacyjny. Uroczystości na placu zakończyły się pokazem ratownictwa drogowego i działaniami wysokościowymi.

Współpraca strażaków z policjantami Szkoły Policji trwa od wielu lat i odbywa się na kilku płaszczyznach. Nasi wykładowcy prowadzą z młodymi strażakami zajęcia praktyczne z kierowania ruchem pojazdów na drodze, które przejeżdżają w miejscu prowadzonych działań. W ostatnim czasie policyjni wykładowcy prowadzili również zajęcia informatyczne na kursie organizowanym w pomorskim Ośrodku Szkolenia Straży Pożarnej.
Strażacy z Komendy Miejskiej przeprowadzają cykliczne ćwiczenia z ochrony przeciwpożarowej na terenie Szkoły Policji. Podczas takich działań prowadzona jest między innymi ewakuacja słuchaczy i oddymianie budynku.

(10.5.2012)

Powrót na górę strony