Aktualności

Ty też możesz pomóc

image Każdy z nas, choć w niewielkim stopniu może pomóc innym. Zwracamy się Was z gorącą i serdeczną prośbą; pomóżcie synowi naszego kolegi. Nawet drobna pomoc okazana przez wielu ludzi może zdziałać cuda.

W styczniu 2010 roku Dominik Tomczak został potrącony przez samochód. 10-letni chłopak doznał urazu śródczaszkowego, przez cztery miesiące pozostawał w śpiączce mózgowej. Niestety, w następstwie tak ciężkiego urazu wystąpiło także wodogłowie pourazowe, niedowład 4-kończynowy spastyczny oraz padaczka. Dominikowi założono zastawkę komorowo otrzewnową. Chłopiec niedowidzi na lewe oko.
Od momentu obudzenia się ze śpiączki Dominik walczy każdego dnia o powrót do zdrowia. Od początku musiał uczyć się chodzić, mówić; wszystko na nowo. Każdy dzień to ciężka i żmudna rehabilitacja, chłopiec jest bardzo silny i tylko dzięki temu idzie do przodu.
Mimo, że Dominik czyni postępy, czeka go jeszcze wieloletnia rehabilitacja, która wiąże się z dużymi kosztami przekraczającymi możliwości finansowe rodziców. Tata Dominika jest wykładowcą Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku. Przyłącz się do nas - Ty też możesz pomóc.

Ulotka

(4.4.2011)

Powrót na górę strony