Aktualności

Szkolenia dla pograniczników i niemieckich policjantów

image Wykład na temat dowodzenia działaniami prewencyjno-porządkowymi przeprowadzili w Centralnyn Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Udział w zajęciach wzięli funkcjonariusze Straży Granicznej a także policjanci niemieccy.

Wykład słupskich policjantów odbywał się w ramach II edycji kursu doskonalącego „Dowodzenie działaniami prewencyjno-porządkowymi w rejonie przejścia granicznego, w ramach przygotowań do Euro 2012”. Jak informuje Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, program szkolenia obejmował doskonalenie umiejętności w działaniach przygotowujących i koordynujących organizację zabezpieczenia przyjazdu kibiców na EURO 2012, ćwiczenia z zakresu planowania i dowodzenia grupami mającymi na celu przywrócenie porządku publicznego w rejonie przejścia granicznego, psychologiczne aspekty postępowania z tłumem, wybrane zagadnienia prawa oraz techniki interwencji.

W ramach współpracy Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej ze Szkołą Policji w Słupsku, wykładowcy naszej placówki, podinsp. Krzysztof Nowicki z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz nadkom. Maciej Marciniak z Wydziału Organizacji i Dowodzenia, przeprowadzili wykłady obejmujące tematykę organizacji i dowodzenia działaniami pododdziałów Policji podczas zabezpieczania imprez masowych. W wykładach tych uczestniczyli również policjanci Batalionu Odwodowego Policji Federalnej w Ratzeburgu.

Były to już kolejne zajęcia przeprowadzone przez policyjnych wykładowców w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. W ramach podpisanego porozumienia między placówkami wykładowcy z Wydziału Organizacji i Dowdzenia przeprowadzili wcześniej zajęcia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z zakresu działań prewencyjno-porządkowych. Tematyka tych zajęć przygotowana była pod kątem działań na przejściach granicznych i na szlakach komunikacyjnych w czasie trwania EURO 2012 (więcej na ten temat).

(21.02.2011)

Powrót na górę strony