Aktualności

Na wydmach i na kajakach

image Drużyna Specjalna WOPR Szkoły Policji w Słupsku zaprezentowała cykl pokazów podczas festynu zorganizowanego przez Słowiński Park Narodowy. Członkowie Drużyny Specjalnej uczestniczyli również w zabezpieczaniu spływu kajakowego, w którym uczestniczyli policjanci Szkoły Policji.

Podczas festynu "Bezpieczne fale przygody", który odbywał się przy „czerwonej szopie” w Czołpinie, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, policyjni ratownicy zorganizowali szereg pokazów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po każdym pokazie organizowane były konkursy dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie mogli sprawdzić, w jakim stopniu opanowali wiedzę zakresu ratowania ludzkiego życia; najlepsi otrzymywali nagrody. Ponieważ cała impreza odbywała się na nadmorskiej plaży, członkowie drużyny przygotowali również ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym.

Udział policjantów w imprezie to efekt kilkuletniej współpracy między Szkołą Policji i Słowińskim Parkiem Narodowym. W ramach tej współpracy członkowie Drużyny Specjalnej WOPR ze Szkoły kształcili między innymi strażników Parku w zakresie podejmowania interwencji wobec osób naruszających przepisy a także w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym. Policjanci Szkoły Policji uczestniczą także corocznie w akcjach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z gmin, na terenie których znajduje się Słowiński Park Narodowy.


image Oprócz akcji edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą policjanci i pracownicy Szkoły Policji uczestniczą aktywnie w różnych formach wypoczynku związanych z wodą. Jedną z takich imprez, które odbyły się w ostatnim czasie, był spływ kajakowy rzeką Słupią. Uczestniczyli nim między innymi członkowie Drużyny Specjalnej WOPR, a także wykładowcy i pracownicy Szkoły.

Kajakarze rozpoczęli swoją trasę tuż za elektrownią wodną Gałąźni Małej a następnie popłynęli przez Kondradowo i Krzynię do Leśnego Dworu. Trasa spływu była dość trudna ze względu na poprzewracane drzewa tarasujące drogę kajakom a także miejscami górski nurt, który wymagał pewnej sprawy od kajakarzy. Włożony wysiłek zrekompensowały z nawiązką piękne widoki praku krajobrazowego, przez który płynie Słupia.

Szczególne słowa podziękowania i uznania należą się organizatorowi spływu, sierż.sztab. Cezaremu Hołodowskiemu, który na co dzień pełni służbę jako dowódca X Kompanii w Wydziale Organizacji i Dowodzenia. Kierownik spływu zadbał o najdrobniejsze szczegóły, począwszy od zorganizowania kajaków, po aprowizację wszystkich uczestników i organizację wyżywienia oraz ogniska na mecie.

(21.6.2012)

Powrót na górę strony