Aktualności

Zapalmy im świeczkę.

image Święto Zmarłych to czas zadumy i refleksji... podczas wizyty na cmentarzach zatrzymajmy się na chwilę przy policyjnych mogiłach, które oprócz historii polskiej Policji ukazują także losy zwykłych ludzi, którzy wybrali w swoim życiu służbę Ojczyźnie.

Na Starym Cmentarzu w Słupsku znajdują się między innymi groby milicjantów, którzy zginęli na służbie w latach 40 i 50 ubiegłego wieku. Są to groby milicjantów, Zwykłych ludzi, którzy pełniąc służbę na terenie naszego miasta, chroniąc bezpieczeństwo ulic w okresie bezpośrednio po zakończeniu drugiej wojny światowej, ponieśli tutaj śmierć. W Słupsku nie mieli rodzin ani bliskich. Przez lata grobami tymi nikt się nimi nie zajmował.
Na najstarszej słupskiej nekropolii przy ulicy Kaszubskiej takich grobów jest ich osiem. Siedem skupionych w jednym miejscu, w pobliżu cmentarnej kaplicy. Pojedynczy grób znalazł swoje miejsce w innym sektorze.
Byli to młodzi ludzie. Pięcioro nich nie przekroczyło trzydziestki. Jest wśród nich również kobieta. W tej chwili opiekę nad tymi grobami sprawują policjanci z naszej Szkoły. Przed 1 listopada przedstawiciele kadry Szkoły Policji odwiedzili mogiły i posprzątali nagrobki.(31.10.2010)

Powrót na górę strony