Aktualności

"Jak Cię widzą, tak Cię piszą" - służby słuchaczy

image „Podziękowania dla empatycznej trójki policjantów” - tak zaczyna się list, który otrzymaliśmy od jednego mieszkańców Słupska. List opisuje postawę słuchaczy, którzy pełniąc pierwsze służby w terenie, bezinteresownie pomogli słupszczaninowi.

W ramach praktyk, przed zakończeniem szkolenia podstawowego słupskiej Szkole Policji, każdy ze słuchaczy odbywa swoje pierwsze służby w terenie. Nie są to jeszcze samodzielne patrole; w każdym uczestniczy policjant jednostki terenowej, któremu towarzyszy dwójka młodych adeptów policyjnego rzemiosła.
W trakcie swojej służby policjanci czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców. Charakter policyjnej pracy to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi. Na godną postawę policjantów zwrócił uwagę jeden mieszkańców osiedla Batorego w Słupsku, który poprosił przechodzący patrol o pomoc. Pan Marian w przekazanym liście tak opisuje całe zdarzenie.

„[…] Po wyjściu z apteki na moim osiedlu oparłem się na chwilę o bramę, by złapać oddech. Z naprzeciwka nadeszła trójka policjantów; poprosiłem panią policjantkę o pomoc w wybraniu numeru telefonu. Funkcjonariusze zaproponowali, że pomogą mi w drodze do domu. Chętnie skorzystałem ze szlachetnej oferty. […]
Podprowadzili mnie pod drzwi dwaj rośli młodzieńcy, gdy zapraszałem do środka, grzecznie, acz stanowczo odmówili. - Spełniliśmy tylko swoją powinność - powiedzieli. […]
Serdecznie dziękuję empatycznej trójce policjantów za bezinteresowną pomoc i podpisuję się z szacunkiem.”

Marian S.
Słupsk, 27 marca 2012 roku.

Jak udało nam się ustalić empatyczna trójka policjantów to dwaj słuchacze Kompanii I-szej: post. Zbigniew Borecki i post. Mateusz Nowakowski, którzy w ramach praktyk pełnią swoje pierwsze służby. Dowódcą tego patrolu była post. Dorota Brzozowska z II-go Komisariatu Policji przy al. 3-go Maja.
Policjanci wypełnili jedynie swoje obowiązki, ale nadesłany list daje satysfakcję z tego, że w policyjnym mundurze, między innymi ten sposób, służy się innym.

(29.03.2012)

Powrót na górę strony