Aktualności

Coraz większe zbiory e-Biblioteki

image Na wirtualnej półce naszej e-Biblioteki mamy już kilkadziesiąt tytułów. Nasz księgozbiór jest systematycznie wzbogacany o kolejne pozycje. Dziś dołączamy do niego książkę poświęconą dokumentowaniu czynności wykonywanych przez policjanta prewencji.

Opublikowana dziś książka autorstwa Grzegorza Awsiukiewicza dotyczy dokumentowania czynności, które w trakcie pełnienia służby wykonuje policjant pionu prewencji. Publikacja jest oparta na przepisach regulujących wykonywanie obowiązków podczas służby patrolowej oraz zawiera przykłady dokumentacji. Czytelnik w toku lektury ma więc możliwość zapoznania się zarówno z przepisami, jak i ze sposobami sporządzania podstawowych dokumentów (protokół, notatka służbowa i tym podobne). Główne zagadnienia dotyczą między innymi legitymowania, zatrzymania i kontroli osobistej.
Opracowanie jest skierowane do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w szkołach i ośrodkach szkolenia Policji, korzystających z uprawnień w zakresie stosowania prawnych form działania Policji.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz może indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową.

Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy, dla których znajomość procedur i algorytmów postępowania jest istotna między innymi przy relacjonowaniu zdarzeń, w których łamane jest prawo i podejmowana jest interwencja Policji.


e-Biblioteka Policjanta Prewencji (wejście)


(26.1.2012)

Powrót na górę strony