Działalność

Klub Honorowych Dawców Krwi

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku powstał w 1986 roku. Działalność policjantów zrzeszonych w Klubie przejawiała się w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa wśród słuchaczy i kadry naszej szkoły.

imagePodejmowali również szereg przedsięwzięć kulturalno - oświatowych i sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży słupskich szkół.

Policyjni krwiodawcy wielokrotnie odpowiadali na apele dotyczące oddawania krwi „Na ratunek”, niosąc pomoc w ratowaniu zdrowia i życia wielu osób. Za aktywną działalność i propagowanie idei czerwonokrzyskich Klub HDK przy Szkole Policji w Słupsku wielokrotnie wyróżniany był okolicznościowymi pucharami i odznaczeniami, otrzymał m.in. Złotą i Srebrną Odznakę HDK. Za bezinteresowną społeczną działalność wyróżniani byli także sami członkowie Klubu, m.in. Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, Odznakami Honorowymi PCK, Odznakami HDK.

Za tak aktywną, wieloletnią działalność w rozwijaniu honorowego krwiodawstwa także nasza szkoła została uhonorowana Złotą i Srebrną Odznaką Honorową PCK.

 


Kontakt:

               Prezes Klubu  Anna Gołębiowska
               telefon  +48 477 437 560
               sieć MSW  74 37 560
               poczta elektroniczna  wyślij email

 

Dokumenty do pobrania:

Krwiodawstwo - pytania i wątpliwości plik .PDF

Informacje dla potencjalnych dawców plik .PDF

Deklaracja członkowska plik .PDF

Dokumenty PCK - status krwiodawcy plik .PDF

Dokumenty PCK - statut Klubu HDK plik .PDF

Powrót na górę strony