Otwarta Szkoła

Otwarta Szkoła

Otwarta ...        Mieszkańcy Słupska i turyści mogą zwiedzać jej obiekty, zapoznać się z działalnością, dorobkiem i przeszłością. Dzieci i młodzież ze słupskich szkół podstawowych i gimnazjów są częstymi gośćmi w Szkole, która jest dla nich otwarte przez cały rok. Wykładowcy opowiadają gościom Szkoły, jak zostać policjantem, na czym polega szkolenie policjantów, czego policjant musi się nauczyć, aby dbać o bezpieczeństwo innych. Tradycją stał się udział dzieci i młodzieży w ceremoniach związanych ze świętami narodowymi oraz uroczystościach pożegnania policjantów Jednostki Specjalnej Policji, pełniących służbę w misji pokojowej ONZ w Kosowie. Są to dla nich szczególne lekcje szacunku dla narodowych symboli.

        W Szkole organizowane są spotkania, wystawy i prelekcje. W ramach tej działalności w czerwcu 2005 r. odbyła się debata pod hasłem "Policjant jest stróżem prawa, bez względu na to czy jest ono dobre, czy złe". W debacie, poza kadrą Szkoły, uczestniczyli: słupscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, środowisk naukowych, duchowieństwa oraz środowiska dziennikarskiego.

        Pracownicy i słuchacze Szkoły bardzo aktywnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalno-sportowych regionu słupskiego. Przygotowują festyny, konkursy, zawody sportowe, biorą udział w uroczystościach organizowanych przez inne instytucje i organizacje.

        W pejzaż Słupska wrosły festyny policyjne towarzyszące corocznym finałom Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku", a także Międzynarodowym Mistrzostwom Polski Policji w Półmaratonie.

        Każdego roku słuchacze wraz z kadrą Szkoły aktywnie włączają się w przebieg finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Towarzyszą grupom kwestującym w Słupsku, opiekując się osobami niepełnoletnimi oraz organizują zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry.

Powrót na górę strony