Hołd dla naszego Kolegi

Policjanci Szkoły Policji oddali w piątek, w południe, symboliczny hołd asp. Michałowi Kędzierskiemu, który zginął pełniąc służbę na ulicach Raciborza 4 maja 2021 roku. W piątek, w Raciborzu odbył się pogrzeb państwowy zastrzelonego funkcjonariusza.

Włączone syngały dżwiękowe i świetlne w radiowozach punktualnie w południe - w taki symboliczny sposób policjanci słupskiej Szkoły Policji oddali hołd zastrzelonemu podczas pełnienia służby asp. Michałowi Kędzierskiemu. W piątek, w Raciborzu odbył się pogrzeb państwowy funkcjonariusza z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał pośmiertnie policjantowi Krzyż Zasługi za Dzielność, natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński nadał funkcjonariuszowi złotą odznakę "Zasłużony Policjant". Zmarły policjant został także awansowany na stopień aspiranta Policji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.42 MB)

ROTA POLICYJNEGO ŚLUBOWANIA
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".