Spotkanie on-line z klasami policyjnymi

Policjantki ze Szkoły Policji w Słupsku zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji - za pośrednictwem Internetu rozmawiały z uczniami klas policyjnych z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Główne tematy rozmowy to wymogi i kryteria w procesie rekrutacji oraz niezbędne dokumenty.

Policjantki, które na co dzień prowadzą wykłady między innymi z profilaktyki w Szkole Policji w Słupsku, zachęcały młodzież do wyboru w przyszłości zawodu policjanta. Z uczniami licealnych klas II i III o profilu policyjnym Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze spotkały się na pośrednictwem internetu na zajęciach on-line.
Podczas prelekcji funkcjonariuszki mówiły o tym, jak zostać policjantem. Szczegółowo przekazały informacje o etapach rekrutacji i wymaganiach, które muszą spełnić przyszli kandydaci do służby w Policji, oraz opowiedziały, czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach.

Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, że służba w Policji to możliwość rozwoju, stanie na straży bezpieczeństwa, niesienie pomocy i podejmowanie wyzwań. Policyjna psycholog omówiła również, na czym polega test psychologiczny, oraz podpowiedziała młodzieży, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby dobrze wypaść podczas rekrutacji.
Ze strony uczniów nie brakowało pytań. Przede wszystkim dotyczyły wymogów i warunków pracy w Policji, a także tego, czy funkcjonariusz może mieć… tatuaże.