Na początku policyjnej drogi

Kolejna, 80-osobowa grupa młodych policjantów rozpoczęła zajęcia na szkoleniu zawodowym podstawowym. Całość szkoleń prowadzonych w słupskiej Szkole Policji odbywa się w zgodzie z przepisami reżimu sanitarnego.

Policjanci w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Wśród 80 słuchaczy panie stanowią 41 procent składu kompanii.

Przed policjantami okres intensywnej nauki, nie tylko przepisów prawa, ale także taktyki interwencji, wybranych dziedzin sportów oraz strzelania.
Każdy blok zajęć z danej dziedziny kończy się zaliczeniem bądź egzaminem, którego pozytywny wynik pozwala kontynuować naukę.
Na zakończenie całego szkolenia, w ostatnim dniu pobytu w Szkole, policjanci przystąpią do testu pisemnego, który jest jednocześnie końcowym egzaminem całego szkolenia. Jego zakończenie planowane jest na 5 maja 2022 roku.