W rocznicę śmierci Kapelana Solidarności

Data publikacji 17.10.2021

W obchodach związanych z 37. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczestniczyli przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielne południe w kościele przy ulicy Armii Krajowej, przy którym znajduje się pomnik Kapelana Solidarności.

Uczestniczy obchodów wzięli udział w mszy świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego. Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Kapelana Solidarności, który znajduje się tuż przy kościele na wzgórku od strony ulicy Armii Krajowej. W krótkich przemówieniach przypomniano historię życia bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i jego zamordowanie przez funkcjonariuszy Służby bezpieczeństwa 19 października 1984 roku.

W imieniu Szkoły Policji kwiaty pod pomnikiem złożył podinsp. Roman Jagielski wspólnie z przedstawicielem Państwowej Staży Pożarnej mł.kpt. Pawłem Zielonką.
Wieńce złożyli również przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych oraz organizacji społecznych.