Aktualności

Polsko-chorwacka policyjna współpraca

Data publikacji 01.04.2022

Z kilkudniową wizytą w chorwackiej Akademii Policji w Zagrzebiu gościli wykładowcy i słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Zniesienie większości ograniczeń pandemicznych pozwoliło na kontynuację międzynarodowej współpracy pomiędzy policyjnymi szkołami.

Współpraca pomiędzy policyjnymi szkołami w Zagrzebiu i Słupsku trwa od 9 lat. W październiku 2013 roku list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy podpisali ówcześni Komendanci obu jednostek. W ramach wzajemnych kontaktów organizowane są warsztaty dla wykładowców szkół a także prowadzona jest wymiana słuchaczy.

Od 28 marca do 1 kwietnia w Chorwackiej akademii Policji gościła grupa wykładowców i słuchaczy ze Słupska. W trakcie pięciodniowej wizyty polska delegacja aktywnie uczestniczyła w życiu Akademii. Polscy policjanci rozpoczynali każdy dzień od apelu porannego w trakcie którego prowadzony był przegląd mundurowy, odgrywany hymn państwowy i przekazywane najważniejsze rozkazy na dany dzień.

W programie wizyty znalazły się między innymi zajęcia sportowe, symulacje interwencji domowych oraz zajęcia na strzelnicy połączone ze składaniem i rozkładaniem różnych jednostek broni palnej. Polscy policjanci uczestniczyli także w marszu na orientację, poznali system szkolenia policyjnych psów służbowych oraz zwiedzili muzeum policyjne które funkcjonuje w strukturach Akademii Policji.

Razem z polską delegacją we wszystkich zajęciach uczestniczyła także grupa młodych policjantów z Węgier, którzy tak jak słuchacze ze Słupska, rozpoczynają dopiero swoją policyjną karierę.

Przygotowania i poranny apel


Zajęcia wykładowe


Ćwiczenia sportowe


Pokaz wyszkolenia psa służbowego


Zajęcia strzeleckie


Symulacje interwencji domowej


Marsz na orientację


W policyjnym muzeum


Zakończenie wizyty


 

Powrót na górę strony