Aktualności

Jubileusz wykładowcy

Data publikacji 08.04.2022

Okolicznościowy medal z okazji jubileuszu 30-lecia służby otrzymał dziś rano w gabinecie Komendanta Szkoły podinsp. Robert Stefański z Zakładu Interwencji Policyjnych. Gratulacje Jubilatowi złożyli także Zastępcy Komendanta.

Podinsp. Robert Stefański służbę w Policji rozpoczął dokładnie 30 lat temu - 8 kwietnia 1992 roku jako policjant Oddziału Prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Kolejną jego jednostką był również Oddział Prewencji, tym razem jednak w Komendzie Stołecznej Policji.
Do Szkoły Policji w Słupsku Jubilat został przeniesiony w grudniu 1997 roku i od tej pory cały czas związany jest z naszą jednostką. Początkowo pełnił służbę w ówczesnym Zakładzie Działań Zespołowych Policji, później w Zakładzie Prewencji a obecnie - w Zakładzie Prewencji i Ruchu Drogowego

Specjalizacją podinsp. Roberta Stefańskiego są zagadnienia związane z użyciem i wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego, z tego zakresu prowadzi też szkolenia specjalistyczne z udziałem policjantów z Litwy i Niemiec. Jest także jednym z wykładowców przygotowujących kolejne rotacje Jednostki Specjalnej polskiej Policji, która pełni służbę na Bałkanach.
Z okazji jubileuszu policjant otrzymał z rąk Komendanta Szkoły insp. Piotra Cekały okolicznościowy medal, a z rąk Zastępcy Komendanta mł.insp. Macieja Marciniaka - list gratulacyjny; życzenia złożyła Jubilatowi również Zastępca Komendanta podinsp. Alina Majchrzak.

Powrót na górę strony