Aktualności

Mistrzostwa strzeleckie słuchaczy

Data publikacji 04.05.2022

Reprezentacje słuchaczy kursów specjalistycznych oraz szkolenia zawodowego podstawowego wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Każdy z zawodników strzelał do dwóch tarcz.

Przeprowadzone przez Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego XIII. Mistrzostwa Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przebiegły w duchu sportowej, acz zaciętej rywalizacji. Instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego oraz młodzi policjanci rozpoczynający służbę mieli możliwość wymiany doświadczeń, a także doskonalenia umiejętności strzeleckich.
Rywalizacja pokazała, że poziom wyszkolenia policjantów biorących udział w mistrzostwach w zakresie posługiwania się bronią palną jest na wysokim poziomie, a potwierdzeniem tego mogą być bardzo dobre wyniki uzyskiwane w obu konkurencjach strzeleckich.

W pierwszej - po sygnale sędziego, każdy z zawodników, w postawie stojącej, oddawał 7 strzałów ocenianych, do tarczy TS-2, następnie wymieniał magazynek i oddawał kolejnych 7 strzałów do tarczy TS-9 w łącznym czasie dwóch minut. Zamknięcie się tarcz było sygnałem zakończenia czasu konkurencji.
Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego, końcowe wyniki XIII. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawiają się następująco:

       Klasyfikacja indywidualna

  • 1. miejsce     sierż.szt. Patryk Szwabowicz, KMP Szczecin
  • 2. miejsce     sierż. Dawid Grzywiński, OPP Bydgoszcz
  • 3. miejsce     post. Damian Różański, KMP Bydgoszcz
  • 4. miejsce     post. Marcin Ptak, KMP Płock
  • 5. miejsce     post. Kacper Malinowski, KP Gdynia-Śródmieście
  • 6. miejsce     post. Mateusz Grzejszczyk, KPP Myśłibórz

      Klasyfikacja drużynowa

  • 1. miejsce    Instruktorzy strzelań policyjnych
  • 2. miejsce    Kompania III            
  • 3. miejsce   Kompania VI
Powrót na górę strony